Description
Pilot Dr. Grip Play Border Shaker Mechanical Pencil 0.5mm
£9.99 £4.99
Pilot Dr. Grip Play Border Shaker Mechanical Pencil 0.5mm
| Brand | |
|---|---|
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clippable | No |
| Diameter Grip | 11.2mm |
| Diameter Max | 13.6mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Grip Material | Rubber |
| Lead Special Features | Clip Button, Shaker |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Length | 15-16cm |
| Sleeve Type | Fixed |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | No |
| Feature | Ergonomic |