Description
Uni-ball POSCA Water Based Paint marker PC-5M, PC-3M or PC-1M
From £2.89 £2.49
Uni-ball POSCA Water Based Paint marker PC-5M, PC-3M or PC-1M
| Brand | |
|---|---|
| Body Colour | Black |
| Manufacturer | Uni-ball |
| Diameter Grip | 13.4mm |
| Diameter Max | 14.8mm |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clippable | Yes |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Characteristics | Multi-surface, Nontoxic, Opaque |
| Ink Refillable | No |
| Length | 13-14cm |
| Tip Material | Felt |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Type | Bullet |
| Water-Resistant | Waterproof |
| Ink Colour | Black, Blue, Brown, Copper, Gold, Green, Grey, Light Blue, Orange, Pink, Purple, Red, Silver, White, Yellow |
| Tip Size | 2.5mm, 1.3mm, 1.8mm, 0.7mm |