Description
Pentel EnerGel LRP5 Metal Tip Gel Pen Refill For EnerGel Permanent Gel Ink – 0.5mm – Black
Original price was: £2.39.£1.89Current price is: £1.89.
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
Out of stock
Pentel EnerGel LRP5 Metal Tip Gel Pen Refill For EnerGel Permanent Gel Ink – 0.5mm – Black
| Ink Colour | Black |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | Pentel |
| Diameter Max | 6.2mm |
| Ink Characteristics | Quick-Drying, Smear-Resistant |
| Ink Composition | Dye-based |
| Length | 11-12cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.5mm |
| Tip Type | Metal Tip |
| Water-Resistant | No |