Description
Mogulair Active Suspension Mechanical Pencil 0.5mm
£7.99 £4.59
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
Mogulair Active Suspension Mechanical Pencil 0.5mm
| Brand | |
|---|---|
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.2mm |
| Diameter Max | 10.8mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Eraser Refillable | Yes |
| Features | Lead Cushion |
| Grip Material | Plastic |
| Lead Special Features | Clip Button, Shaker |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Lead Sleeve Length | 4.0mm |
| Length | 14-15cm |
| Sleeve Type | Spring Cushion |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | No |
| Body Colour | Blue Black, Black, Blue, Green, Pink, Purple, Red, Silver, White |