Description
Uni-ball Fine Deluxe UB-177 Waterproof Rollerball – 0.7mm
£2.89
Uni-ball Fine Deluxe UB-177 Waterproof Rollerball – 0.7mm
| Ink Colour | Black, Blue, Red |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | Uni-ball |
| Body Colour | Gold |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 9.2mm |
| Diameter Max | 10.3mm |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Composition | Pigment-based, Water-based |
| Ink Refillable | No |
| Length | 13-14cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.7mm |
| Tip Type | Conical |
| Water-Resistant | Water-Resistant |