Description
Zebra Color Flight Mechanical Pencil – 0.5mm
£5.99 £3.99
Zebra Color Flight Mechanical Pencil – 0.5mm
| Brand | |
|---|---|
| Body Colour | Black, Blue, Brown, Green, Pink, White |
| Manufacturer | Zebra |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 8.3mm |
| Diameter Max | 8.5mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Eraser Type | Twist-Up |
| Grip Material | Plastic |
| Lead Special Features | Clip Button |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Lead Sleeve Length | 4.1mm |
| Length | 14-15cm |
| Sleeve Type | Fixed |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | No |