Description
Herbin D Bottled Ink – 30ml
Herbin D Bottled Ink – 30ml
| Brand | |
|---|---|
| Manufacturer | Jacques Herbin |
| Bottle Size | 30ml |
| Fluorescent | No |
| Ink Composition | Dye-based |
| Height | 5.2cm |
| Length | 4.9cm |
| Width | 4.9cm |
| Usage | Dip Pens, Fountain Pens |
| Water-Resistant | No |
| Ink Colour | Black, Blue, Blue Black, Brown, Gold, Green, Grey, Light Blue, Orange, Pink, Purple, Red, Yellow |