Description
Zebra Sarasa Grand Antique Colour Gel Ink Pen – 0.5mm
£25.99 £19.99
Zebra Sarasa Grand Antique Colour Gel Ink Pen – 0.5mm
| Brand | |
|---|---|
| Body Colour | Blue Black, Black, Blue, Green, Purple, Red |
| Manufacturer | Zebra |
| Body Material | Brass |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.0mm |
| Diameter Max | 10.5mm |
| Grip Material | Brass |
| Ink Characteristics | Acid-free, Archival quality, Fade-Resistant, Lightfast |
| Ink Composition | Pigment-based, Water-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.5mm |
| Tip Type | Conical |
| Water-Resistant | Water-Resistant |
| Ink Colour | Black, Blue, Blue Black, Green, Purple, Red |