Description
Dong-A Ion – RT Hybrid Gel Ink Pen – 0.5mm
£2.69 £1.49
Dong-A Ion – RT Hybrid Gel Ink Pen – 0.5mm
| Brand | |
|---|---|
| Body Colour | Light Blue, Black, Blue, Green, Pink, Purple, Red, Yellow |
| Manufacturer | DONG-A |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.8mm |
| Diameter Max | 10.8mm |
| Grip Material | Rubber |
| Ink Characteristics | Acid-free, Quick-Drying |
| Ink Composition | Dye-based, Water-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 13-14cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.5mm |
| Tip Type | Conical |
| Ink Colour | Black, Blue, Green, Light Blue, Pink, Purple, Red, Yellow |