Description
Platinum Balance Crystal Fountain Pen PGB-3000A
£41.50 £33.99
Platinum Balance Crystal Fountain Pen PGB-3000A
| Brand | |
|---|---|
| Body Colour | Blue, Pink |
| Nib Size | Fine, Medium |
| Manufacturer | Platinum |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Converter Included | No |
| Diameter Grip | 13.0mm |
| Diameter Max | 15.0mm |
| Filling Mechanism | Converter |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 13-14cm |
| Nib colour | Steel |
| Nib Material | Steel |
| Pre-installed ink Colour | Blue |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Type | Nib |