Description
Pelikan 4001 Fountain Pen Ink 30ml or 62.5ml Bottle
From £5.99 £3.99
Pelikan 4001 Fountain Pen Ink 30ml or 62.5ml Bottle
| Brand | |
|---|---|
| Bottle Size | 30ml, 62.5ml |
| Manufacturer | Pelikan |
| Fluorescent | No |
| Ink Composition | Dye-based |
| Water-Resistant | No |
| Height | 5.7cm (30ml) 6.5(62.5ml) |
| Length | 5.7cm (30ml) 7.1ml(62.5ml) |
| Width | 3.5cm (30ml) 3.7(62.5ml) |
| Ink Colour | Black, Blue, Blue Black, Brown, Green, Light Blue, Pink, Purple, Red |