Description
Dong-A My Colour 2-Tone Double-Sided Highlighter
£2.35 £1.29
Dong-A My Colour 2-Tone Double-Sided Highlighter
| Body Colour | Black, Blue, Brown, Green, Grey, Orange, Pink, Purple, Red, Yellow |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | DONG-A |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.0mm |
| Diameter Max | 10.0mm |
| Features | Double-sided |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Characteristics | Acid-free, Archival quality, Nontoxic, Pastel |
| Ink Composition | Water-based |
| Ink Refillable | No |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Felt |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Size | 0.3mm, 0.7mm |
| Tip Type | Bullet, Chisel |
| Ink Colour | Black, Blue, Brown, Green, Grey, Light Blue, Orange, Pink, Purple, Red, Yellow |