Description
DONG-A Perfume Needle Point Gel Ink Pen – 0.48mm
£2.99 £1.69
DONG-A Perfume Needle Point Gel Ink Pen – 0.48mm
| Body Colour | Clear |
|---|---|
| Ink Colour | Black, Blue, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
| Brand | |
| Manufacturer | DONG-A |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 8.4mm |
| Diameter Max | 8.4mm |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Characteristics | Quick-Drying |
| Ink Composition | Dye-based, Water-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.48mm |
| Tip Type | Needle Point |