Description
Faber-Castell Poly Ball Ballpoint Pen – Extra Broad
£4.75
Faber-Castell Poly Ball Ballpoint Pen – Extra Broad
| Brand | |
|---|---|
| Manufacturer | Faber-Castell |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 11mm |
| Diameter Max | 13mm |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Composition | Oil-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 13-14cm |
| Ink Colour | Blue |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | Extra Broad |
| Tip Type | Conical |
| Body Colour | Black, Green, Pink |