Description
Kokuyo Campus viviDRY Slim Gel Pen – 0.4mm
£3.29
Kokuyo Campus viviDRY Slim Gel Pen – 0.4mm
| Brand | |
|---|---|
| Manufacturer | Kokuyo |
| Body Colour | Clear |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clippable | No |
| Diameter Grip | 6mm |
| Diameter Max | 8.5mm |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Characteristics | Fade-Resistant, Quick-Drying |
| Ink Composition | Pigment-based, Water-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.4mm |
| Tip Type | Conical |
| Water-Resistant | Water-Resistant |
| Ink Colour | Black, Blue, Green, Light Blue, Orange, Pink, Purple, Red |