Description
MUJI Polycarbonate Mechanical Pencil with Rubber Grip – 0.5mm – Clear
£3.29
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
In stock
MUJI Polycarbonate Mechanical Pencil with Rubber Grip – 0.5mm – Clear
| Brand | |
|---|---|
| Manufacturer | MUJI |
| Body Colour | Clear |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.2mm |
| Diameter Max | 10.8mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Eraser Refillable | Yes |
| Grip Material | Rubber |
| Lead Special Features | Clip Button |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Lead Sleeve Length | 3.0mm |
| Length | 14-15cm |
| Sleeve Type | Fixed |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | No |