Description
Pilot Super Grip Mechanical Pencil 0.5mm
£2.99 £2.49
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
Pilot Super Grip Mechanical Pencil 0.5mm
| Brand | |
|---|---|
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 9.6mm |
| Diameter Max | 10.0mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Grip Material | Rubber |
| Lead Special Features | Clip Button, Shaker |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Length | 14-15cm |
| Sleeve Type | Sliding |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | Yes |
| Body Colour | Light Blue, Blue, Green, Orange, Purple, Red |