Pentel Calme Ballpoint Pen And Multi Pen – 0.5mm
From £2.99
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Ink Colour | Black, Blue, Red |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.3mm |
| Diameter Max | 10.6mm |
| Grip Material | Rubber |
| Ink Characteristics | Low-Viscosity |
| Ink Composition | Oil-based, Pigment-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.5mm |
| Tip Type | Conical |
| Water-Resistant | Water-Resistant |
| Body Colour | Light Blue, Black, Blue, Brown, Green, Purple, Red, White |






















