Description
Pentel Feel Ballpoint Pen 0.5mm Black Ink – Limited Edition
£2.99 £1.99
Pentel Feel Ballpoint Pen 0.5mm Black Ink – Limited Edition
| Brand | |
|---|---|
| Manufacturer | Pentel |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.9mm |
| Diameter Max | 11.1mm |
| Grip Material | Rubber |
| Ink Characteristics | Quick-Drying |
| Ink Composition | Oil-based, Pigment-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Ink Colour | Black |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.5mm |
| Tip Type | Conical |
| Water-Resistant | No |
| Body Colour | Multi-Colour, Black, Blue, Gold, Green, Orange, Purple, Red, White, Yellow |