Description
Pilot Kese Lame Pearlescent Erasable Gel Ink Pen – 0.7mm
From £4.19 £2.99
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
Pilot Kese Lame Pearlescent Erasable Gel Ink Pen – 0.7mm
| Brand | |
|---|---|
| Body Colour | White |
| Body Material | Polycarbonate |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.7mm |
| Diameter Max | 11.1mm |
| Grip Material | Rubber |
| Ink Characteristics | Erasable, Glitter |
| Ink Composition | Water-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.7mm |
| Tip Type | Conical |
| Ink Colour | Blue, Blue Black, Brown, Gold, Green, Pink, Purple, Red, Silver |