Description
Tombow Mono Graph Shaker Mechanical Pencil – 0.5mm – Limited Edition
£6.99
Tombow Mono Graph Shaker Mechanical Pencil – 0.5mm – Limited Edition
| Brand | |
|---|---|
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.3mm |
| Diameter Max | 10.3mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Eraser Refillable | Yes |
| Eraser Type | Twist-Up |
| Grip Material | Plastic |
| Lead Special Features | Shaker |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Lead Sleeve Length | 4.0mm |
| Length | 14-15cm |
| Sleeve Type | Fixed |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | No |
| Body Colour | Light Blue, Blue, Brown, Green, Pink, Purple, White |