Description
The Uni-ball Shalaku mechanical pencil features a very stylish design. The transparent pen barrel makes the pen looks fresh, light-weighted as well as beautiful. The anti-slippery soft rubber grip feels very comfortable to hold with.
£2.59
The Uni-ball Shalaku mechanical pencil features a very stylish design. The transparent pen barrel makes the pen looks fresh, light-weighted as well as beautiful. The anti-slippery soft rubber grip feels very comfortable to hold with.
| Body Colour | Light Blue, Black, Blue, Green, Pink |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | Uni-ball |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 10.2mm |
| Diameter Max | 11.0mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Eraser Refillable | Yes |
| Features | Lead Rotation |
| Grip Material | Rubber |
| Lead Special Features | Clip Button |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | No |