Description
Uni-ball Jetstream Edge 3 Mulitifunction Pen – 0.28mm
£33.99 £22.95
| Brand | |
|---|---|
| Body Colour | Blue Black, Light Blue, Black, Blue, Red, White |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Components | 6 Inks |
| Diameter Grip | 11.8mm |
| Diameter Max | 12.0mm |
| Eraser Attached | No |
| Grip Material | Metal |
| Ink Characteristics | Fade-Resistant, Fraud prevention, Low-Viscosity |
| Ink Composition | Oil-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Component Ink Type | Ballpoint |
| Ink Colour | Black, Blue, Red |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.28mm |
| Tip Type | Needle Point |
| Water-Resistant | Water-Resistant |
| Length | 14-15cm |