Description
Uni-ball Shift Pipe Lock Drafting Pencil
£21.00 £12.99
Uni-ball Shift Pipe Lock Drafting Pencil
| Body Colour | Silver |
|---|---|
| Lead Size | 0.3mm, 0.4mm, 0.5mm, 0.7mm, 0.9mm |
| Brand | |
| Manufacturer | Uni-ball |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 9.5mm |
| Diameter Max | 9.5mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Grip Material | Metal |
| Knurled Grip | Yes |
| Lead Special Features | Clip Button |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Sleeve Length | 4.1mm |
| Length | 14-15cm |
| Sleeve Type | Fixed |
| Tip Material | Metal |
| Tip Retractable | Yes |