Description
* Sakura XS-123 XS-125 XS-127 XS-129 Mechanical Pencil
£4.99 £3.99
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
* Sakura XS-123 XS-125 XS-127 XS-129 Mechanical Pencil
| Lead Size | 0.3mm, 0.5mm, 0.7mm, 0.9mm |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | Sakura |
| Body Material | Metal |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 8.0mm |
| Diameter Max | 9.0mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Eraser Refillable | Yes |
| Grip Material | Metal |
| Lead Special Features | Clip Button |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Sleeve Length | 4.0mm |
| Length | 13-14cm |
| Sleeve Type | Fixed |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | No |
| Body Colour | Blue Black, Light Blue, Black, Blue, Green, Pink, Purple, Red, White, Yellow |