Description
DONG-A XQ CERAMIC II Mechanical Pencil – 0.5mm
£3.69 £2.99
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
DONG-A XQ CERAMIC II Mechanical Pencil – 0.5mm
| Body Colour | Black, Blue, Brown, Green, Orange, White |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | DONG-A |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 9.5mm |
| Diameter Max | 9.5mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Eraser Refillable | Yes |
| Grip Material | Plastic |
| Lead Special Features | Clip Button |
| Lead Colour | Graphite |
| Lead Size | 0.5mm |
| Lead Sleeve Length | 4mm |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | Yes |