Description
Kokuyo Campus ProtecXin Mechanical Pencil – Low Centre Of Gravity – 0.5mm
£12.99
Kokuyo Campus ProtecXin Mechanical Pencil – Low Centre Of Gravity – 0.5mm
| Body Colour | Black, Silver |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | Kokuyo |
| Body Material | Metal |
| Capped Or Retractable | Neither |
| Clean-out Rod Included | No |
| Clip Material | Metal |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 8.8mm |
| Diameter Max | 8.9mm |
| Eraser Attached | Yes |
| Features | Low Center of Gravity |
| Grip Material | Metal |
| Knurled Grip | Yes |
| Lead Size | 0.5mm |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Retractable | Yes |