Description
Uni-ball Style Fit Gel Multi Pen Refill – 0.38mm or 0.5mm
From £2.99
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
Uni-ball Style Fit Gel Multi Pen Refill – 0.38mm or 0.5mm
| Brand | |
|---|---|
| Manufacturer | Uni-ball |
| Diameter Max | 3.2mm |
| Ink Characteristics | Acid-free, Archival quality, Fade-Resistant, Fraud prevention, Lightfast |
| Ink Composition | Pigment-based |
| Length | 9-10cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.38mm, 0.5mm |
| Tip Type | Conical |
| Water-Resistant | Water-Resistant |
| Ink Colour | Black, Blue, Blue Black, Brown, Gold, Green, Light Blue, Orange, Pink, Purple, Red, Yellow |