Description
DONG-A HEXA Slim Liner Highlighter
£2.99 £1.29
DONG-A HEXA Slim Liner Highlighter
| Ink Colour | Blue, Gold, Green, Grey, Orange, Pink, Purple, Red, Yellow |
|---|---|
| Brand | |
| Manufacturer | DONG-A |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 8.1mm |
| Diameter Max | 7.2mm |
| Features | Slim Liner |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Characteristics | Acid-free, Archival quality, Nontoxic, Pastel |
| Ink Composition | Water-based |
| Ink Refillable | No |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Felt |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Size | 0.7mm |
| Tip Type | Bullet, Chisel |