Description
DONG-A My Metal Needle Point Gel Ink Pen – 0.7mm provide you with a vivid metalic colours.
£2.89 £1.99
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
DONG-A My Metal Needle Point Gel Ink Pen – 0.7mm provide you with a vivid metalic colours.
| Ink Colour | Blue, Gold, Green, Pink, Purple, Silver |
|---|---|
| Body Colour | Clear |
| Brand | |
| Manufacturer | DONG-A |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 9.8mm |
| Diameter Max | 10.2mm |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Characteristics | Quick-Drying |
| Ink Composition | Dye-based, Water-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Size | 0.7mm |
| Tip Type | Needle Point |






