Description
Dong-A Promatic Super Quick Dry Gel Ink Pen Black Ink – 0.5mm
£3.99
Offer: Buy 5 or more – 5% off, 10 or more – 10% off, 20 or more – 20% off!
Dong-A Promatic Super Quick Dry Gel Ink Pen Black Ink – 0.5mm
| Ink Colour | Black |
|---|---|
| Tip Size | 0.5mm |
| Body Colour | Blue, Clear, Pink |
| Brand | |
| Manufacturer | DONG-A |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Retractable |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 12.5mm |
| Diameter Max | 13.0mm |
| Features | Acid-Free, Ergonomic |
| Grip Material | Silicone |
| Ink Characteristics | Acid-free, Fade-Resistant, Quick-Drying |
| Ink Composition | Water-based |
| Ink Refillable | Yes |
| Length | 14-15cm |
| Tip Material | Metal |
| Tip Type | Conical |
| Water-Resistant | Water-Resistant |