Description
Pentel Fude Touch Brush Sign Pen
£3.29
Pentel Fude Touch Brush Sign Pen
| Brand | |
|---|---|
| Manufacturer | Pentel |
| Body Material | Plastic |
| Capped Or Retractable | Capped |
| Clip Material | Plastic |
| Clippable | Yes |
| Diameter Grip | 9.6mm |
| Diameter Max | 12.5mm |
| Grip Material | Plastic |
| Ink Composition | Dye-based, Water-based |
| Ink Refillable | No |
| Length | 13-14cm |
| Tip Material | Felt |
| Tip Replaceable | No |
| Tip Type | Brush |
| Water-Resistant | No |
| Ink Colour | Black, Blue, Blue Black, Brown, Green, Grey, Orange, Pink, Purple, Red, Yellow |